top of page
Doradca Kredytowy Kraków - Kredyty Hipoteczne i Kredyty dla Firm

Eksperci kredytowi z Krakowa pozyskają kredyt hipoteczny dla Ciebie i kredyt dla firmy

WSZYSTKIE NASZE USŁUGI SĄ BEZPŁATNE

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Amtrust w Krakowie?

 • Znamy aktualną sytuację na rynku kredytów i współpracujemy z najbardziej liczącymi się bankami.

 • W odróżnieniu od pracowników banków, my reprezentujemy Ciebie i Twój interes, więc zależy nam na znalezieniu najkorzystniejszej oferty i najtańszego kredytu.

 • Istniejemy od 2009 roku a nasi eksperci mają ponad 20 letnie doświadczenie w branży.

 • Nasi doradcy działają bezpłatnie, jako nasz klient nie ponosisz żadnych kosztów.

 • Sprawdź 100% pozytywnych opinii Amtrust na Google, Facebook i Oferteo.

Niezależny doradca kredytowy Kraków
Doradca kredytowy Kraków

Korzyści współpracy z ekspertem kredytowym w Krakowie

Nasi doradcy kredytowi codziennie odbierają telefony od indywidualnych klientów, którzy sami poszli do banku, a teraz potrzebują naszej pomocy. W trakcie samodzielnej wizyty w bankach pojawia się wiele problemów, łącznie z możliwością utraty wpłaconej już zaliczki. Niestety często jest już za późno i nasi eksperci kredytowi nie mogą zapewnić odpowiedniego wsparcia. Aby nie popełnili Państwo tego samego błędu zachęcamy do przeczytania kilku argumentów, które odpowiadają na pytanie: dlaczego warto współpracować z polecanym ekspertem kredytowym Amtrust od samego początku poszukiwań nieruchomości kredytowej?

95% naszych klientów w Krakowie pochodzi z polecenia

Eksperci kredytowi z Amtrust mogą pochwalić się 100% pozytywnych opinii. Pomagamy w pozyskaniu kredytu hipotecznego na mieszkanie, dom lub działkę oraz kredytu dla firm i leasingu na korzystnych warunkach. Najważniejsze dla nas jest jednak to, że zdecydowana większość naszych klientów trafia do nas dzięki pozytywnym rekomendacjom.

Doradca Kredytowy Opinie
Doradca kredytowy konsultacja

POMOC EKSPERTA KREDYTOWEGO NA KAŻDYM ETAPIE

 • Bezpłatna konsultacja​​

 • Zbadanie zdolności w każdym banku​

 • Analiza i porównanie ofert 16 banków​

 • Wypełnienie wniosków

 • Złożenie wniosków do banków​

 • Negocjacja warunków​​ oferty

 • Wsparcie przy podpisaniu umowy

Usługi eksperta finansowego Amtrust

Znajdziemy tani kredyt hipoteczny lub kredyt dla firm. Wybrałeś bank? Pozwól nam w złożeniu Twojego wniosku i negocjacji najlepszych warunków. To i dużo więcej zaoferuje Ci doradca kredytowy Amtrust.

 

Doradca finansowy Kraków
Konsultacja z doradcą kredytowym Kraków

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem kredytowym w Krakowie

Forma spotkania zależy od Ciebie, oferujemy rozmowę:

 • w naszym biurze,

 • z dojazdem do Ciebie w dowolne miejsce, 

 • przez telefon, 

 • konsultację online

Rynek main

Rynek kredytów hipotecznych w Krakowie

Choć kredyt hipoteczny zdrożał i w perspektywie 12 miesięcy jego koszt dalej ma rosnąć, zakup mieszkania ze wsparciem finansowania bankowego nie musi być złym rozwiązaniem. Wszystko z powodu inflacji oraz cen nieruchomości, które mimo pandemii nieustannie idą w górę. W wyborze najkorzystniejszej opcji pomoże polecany ekspert kredytowy.

Kredyty hipoteczne Krakow

Minione miesiące to czas dużych zmian w sytuacji makroekonomicznej Polski. Z pewnością wpłyną one na rynek kredytów hipotecznych. Wszystko przez niespodziewaną zmianę kursu w polityce pieniężnej, skalę podwyżek stóp procentowych oraz perspektywy ich kształtowania w najbliższych kwartałach.

Stopy procentowe a zdolność kredytowa

Jeszcze niedawno wydawało się, że zapoczątkowana wraz z pandemią era niemal zerowego kosztu pieniądza i bardzo tanich kredytów hipotecznych będzie trwać jeszcze wiele lat. Choć inflacja systematycznie rosła, członkowie Rady Polityki Pieniężnej przekonywali, że jest to przejściowe i sytuacja szybko się unormuje.


Jednak dynamika cen z każdym miesiącem przyspieszała. Wskaźnik CPI osiągnął poziom najwyższy od 20 lat. RPP w końcu postanowiła zareagować, podnosząc stopę referencyjną w dwóch ruchach z 0,1 do 1,25 proc.


Na tym ma się nie skończyć. Z wyceny kontraktów IRS (ang. interest rate swap) wynika, że niebawem główna stopa procentowa może osiągnąć wartość 2,75 proc., a szczyt osiągnąć na poziomie 3,25-3,5 proc. Byłoby to najwięcej od początku 2013.


Jeszcze niedawno, po pierwszej decyzji RPP, wyceny opiewały na 2,25-2,5 proc.. Powodem rosnących oczekiwań rynkowych co do poziomu stóp procentowych jest coraz większa inflacja. Wedle prognoz ma dobić do 8 proc. (pojawiają się głosy o jeszcze wyższym pułapie).


Wzrost stóp procentowych zmniejszył zdolność kredytową przeciętnego klienta. Ta poszła w dół o 15-20 proc.
Przyczyniła się do tego również zmiana rekomendacji S. Zgodnie z nią banki do wyliczania możliwości finansowych wnioskodawcy przyjmują maksymalnie 25-letni okres spłaty zobowiązania.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w górę

Wraz z kosztem pieniądza, a właściwie w wyniku presji na jego podniesienie, rośnie też WIBOR. To jeden z dwóch elementów wpływających na wysokość odsetek od kredytów hipotecznych. Drugim jest stała marża.


Wskutek większego WIBOR-u wzrosło też oprocentowanie kredytów hipotecznych. W konsekwencji klienci płacą wyższe raty.


W niedalekiej przeszłości średnie oprocentowanie kredytu na mieszkanie wynosiło ok. 2,85 proc. Po aktualizacji stawek przez banki jest to 4,3 proc. Jeśli więc jakiś czas temu obsługa dopiero co zaciągniętego zobowiązania na 300 tys. zł na 30 lat kosztowała nas niecałe 1241 zł miesięcznie, tak po wzroście stawek międzybankowych wymaga zarezerwowania w portfelu kwoty większej o 240 zł.

A może kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem?

Oczywiście możemy uchronić się przed dalszym wzrostem raty. Jak? Wybierając kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Od lipca 2021, na mocy znowelizowanej rekomendacji S, taki produkt znajdziemy w każdym banku. Rozwiązanie dostępne jest także dla tych, którzy już zadłużyli się z myślą o zakupie nieruchomości.


Problem w tym, że jest ono droższe o średnio 1,5 pkt proc. od kredytu o zmiennej stopie. Dla naszego przykładu (300 tys. zł na 30 lat z marżą 2,6 proc.) różnica w skali miesiąca wynosi 275 zł. Dlaczego aż tyle?
Wynika to z przerzucania przez kredytodawców na klientów kosztów hedgingu, czyli instrumentów finansowych zabezpieczających przed wzrostem WIBOR-u. Banki wliczają ich cenę w oprocentowanie kredytu hipotecznego stałoodsetkowego.

Inwestycja w mieszkanie wciąż ma sens

Czy w związku z tym nie warto teraz zaciągać kredytu hipotecznego, by zaspokoić swoje życiowe potrzeby albo z myślą o inwestycji? Wszystko zależy od naszych priorytetów.

 

Mieszkania systematycznie drożeją. Trwającego od 2014 trendu nie odwróciła nawet pandemia. Wg danych GUS-u w 2020 metr kwadratowy mieszkania zdrożał przeciętnie o 8,9 proc. Z tym że na rynku wtórnym było to prawie dwukrotnie więcej niż w segmencie deweloperskim (11,2 vs 6 proc.).
W połowie 2021 za nieruchomość trzeba było zapłacić o 8,3 proc. więcej niż 12 miesięcy wcześniej. Jak wynika z danych NBP, w III kwartale 2021 wzrost przyspieszył do 10 proc. na rynku wtórnym i nawet 14 proc. na rynku pierwotnym w mniejszych miastach wojewódzkich.


W perspektywie średniookresowej spodziewane są kolejne wzrosty cen nieruchomości. Wszystko przez zbyt małą podaż nowych lokali mieszkalnych na polskim rynku. Bardzo duży jest za to popyt, który generują nie tylko kupujący na własne potrzeby, ale też inwestorzy – indywidualni oraz operatorzy na wynajem.


Za inwestycją w nieruchomości przemawiają też prognozy co do inflacji. Wśród ekonomistów powszechne jest przekonanie, że mimo podwyżek stóp procentowych wskaźnik CPI nie wróci w średnim terminie do celu wyznaczonego przez NBP, czyli 3,5 proc. Ponadto przy obecnej polityce gospodarczej rządu złotówka prędko nie odzyska swojej wartości sprzed ery koronawirusa.
Mimo rosnącego kosztu pieniądza banki nie kwapią się z podnoszeniem oprocentowania depozytów. Na razie uatrakcyjniły jedynie stawki promocyjne, czyli obwarowane różnymi ograniczeniami, np. niskim limitem wpłat. Również minister finansów nie zmienił oferty detalicznych obligacji skarbowych.

Wymierne wsparcie eksperta od kredytów hipotecznych

Przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego dobrze współpracować z ekspertem kredytowym. Za takim rozwiązaniem przemawia kilka korzyści.


Doradca finansowy jest znakomicie zorientowany w ofertach banku i jest w stanie szybko znaleźć tę dopasowaną do naszych potrzeb. Nie chodzi tylko o warunki cenowe, ale też akceptowane zabezpieczenia czy konieczne do przejścia formalności.


Specjalista dokładnie wyliczy naszą zdolność kredytową i pomoże wybrać bank, w którym będziemy mieć szanse na duży kredyt hipoteczny. Różnice mogą być ogromne. Przykładowo w przypadku rodziny 2+1 uzyskującej dochód na poziomie dwóch średnich krajowych (8196 zł netto) dostępna kwota waha się od 600 do 756 tys. zł.

Doradca kredytowy a ekspert kredytowy

Zastanawiałeś się kiedyś, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Współpraca z ekspertem kredytowym, który jest związany z wieloma bankami, czy wsparcie ze strony doradcy kredytowego? Jak wybrać odpowiedniego profesjonalistę, który zajmie się Twoim kredytem hipotecznym bądź pomoże Ci w uzyskaniu kredytu dla firm? 

Doradca kredytowy a ekspert kredytowy

Poznaj różnice między doświadczonym doradcą finansowym a specjalistą jakim jest ekspert finansowy z branży kredytów.

Mimo, że wszystkim przyświeca ten sam cel, czyli znalezienie dla Ciebie jak najlepszej oferty kredytowej – ich status nie jest równoznaczny.

Doradca kredytowy a ekspert kredytowy. Jakie są różnice?

Wszystkie zagadnienia związane z tymi profesjami reguluje jeden dokument prawny, czyli ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami z 2017 r.  W związku z nią mamy zapis, że jeśli pośrednik oraz  jego agent są powiązani z kredytodawcą, czyli otrzymują od niego prowizję lub też inne ustalone korzyści w zamian za sprzedaż jego produktów, nie mogą posługiwać się określeniami doradca kredytowy ani doradztwo finansowe. 
 

Zatem czynnikiem wyznaczającym granicę w tych dwóch zawodach jest wynagrodzenie. Doradca kredytowy pobiera je bezpośrednio od klienta, natomiast jeśli chodzi o eksperta kredytowego to tutaj finansuje je bank. Polega to na tym, że dzieli się on z nim swoim wynagrodzeniem w zamian za wykonywanie czynności zamiast pracowników banków. To co od razu rzuca się w oczy to więc fakt, że decydując się na współpracę z ekspertem - decydujesz się na darmową pomoc. 
 

Dlatego właśnie w Amtrust działamy jako zespół profesjonalnych ekspertów kredytowych. Uważamy, że banki i tak pobierają od swoich klientów zbyt duże opłaty, więc nie chcemy żebyście wy tracili na tym jeszcze więcej. Decydując się na współpracę z nami i naszymi ekspertami finansowymi otrzymujecie potrzebne wsparcie i pomoc. Jeśli wybieracie samotną podróż do banku – czeka was skomplikowany proces pozyskania kredytu wraz z pracownikami banku, którzy dbają o interes swojego pracodawcy, nie Twój.

Doradca kredytowy czy ekspert finansowy? Kogo wybrać?

Jesteś zainteresowany zaciągnięciem taniego kredytu hipotecznego lub kredytu dla firm? Chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, ale nie wiesz na kogo się zdecydować? Odpowiedź znajdziesz tutaj:

 
Po pierwsze, jak już wspominaliśmy,  doradca kredytowy zarobi na opłacie pobieranej od klienta niezależnie od tego czy klient dostanie kredyt. Nie możesz więc liczyć na 100% zaangażowanie z jego strony. Dla porównania, ekspert kredytowy otrzyma wynagrodzenie tylko jeżeli uzyska dla swojego klienta  kredyt. Masz więc pewność, że będzie działał w Twoim interesie. 

 

Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym kredytodawca, czyli zarówno pośrednik kredytu hipotecznego jak i  jego agent powinni świadczyć usługi w najlepszym interesie konsumenta.

 

Co to oznacza dla Ciebie?
Ten zapis odnosi się do tego, że wskazane podmioty są zobowiązane do przedstawienia konsumentowi minimum trzech ofert banków na kredyt hipoteczny. Dodatkowo, oferty te muszą zawierać opis związanego z nimi ryzyka. Natomiast ostateczna decyzja co do wyboru jednej z nich należy do Ciebie, jako klienta. 

Jak możesz zauważyć, ekspert kredytowy nie kieruje się swoim wynagrodzeniem otrzymywanym od kredytodawców, ponieważ to klient sam dokona ostatecznego wyboru.

Z kolei doradca kredytowy doradzi Ci, który kredyt hipoteczny ostatecznie wybrać ale nie poniesie żadnej odpowiedzialności. To Ty jako klient zapłacisz za jego błędną radę.

Profesjonalnemu ekspertowi zależy na dobrej opinii od zadowolonego kredytobiorcy. Twój interes jest tak naprawdę jego interesem. Jedno nieuczciwe zachowanie to dla niego utrata wielu klientów, bo jak wiadomo, negatywne wiadomości rozchodzą się znacznie szybciej niż te przychylne. Sprawdź opinie Amtrust Group w Google, Oferteo i Facebook.

Pomoc eksperta kredytowego

Ekspert kredytowy to specjalista, który doskonale zna dostępne na rynku produkty. Ma ogromną wiedzę na temat aktualnych ofert, warunków i promocji. Co ważne, ma on dostęp do tych samych narzędzi, którymi posługują się pracownicy banków. Takiej korzyści nie ma niestety zwykły doradca kredytowy. 
 

Dzięki wsparciu eksperta kredytowego doskonale wiesz co czeka cię na każdym etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Współpraca z takim profesjonalistą zapewni Ci możliwość spokojnego zaplanowania Twoich następnych kroków.

 

Działalność eksperta kredytowego, z racji tego, że pracuje on w imieniu banków, w których ma pełnomocnictwo - będzie miała dla klienta także wiele innych korzyści.

Jedną z nich jest to, że  pośrednik otrzymuje projekt stosowanych przez kredytodawców umów. W ten sposób z ogromną łatwością może  omówić z konsumentem ich zapisy i wyjaśnić niezrozumiałe kwestie. Jest również w stanie sprawdzić stan procedowania wniosku, dzięki temu Ty będziesz wiedział na czym stoisz. 
Ekspert kredytowy ma również dostęp do wszystkich druków, które są używane w danych bankach. To z kolei sprawia, że gdy zajdzie taka potrzeba, może znacznie przyspieszyć przebieg całego procesu. 

Rzetelny i sprawdzony ekspert od kredytów

Poznaj cechy, które pozwolą Ci wybrać dobrego eksperta kredytowego:


1. Szerokość proponowanej oferty
Istotnym czynnikiem, który wyróżnia dobrego doradcę jest liczba banków, z jakimi współpracuje pośrednik czy też jego agent. Ważne by były to instytucje, które liczą się na rynku finansowym, ale również by było ich jak najwięcej. Dzięki temu Ty zyskasz większe szanse na znalezienie najkorzystniejszej oferty i najtańszego kredytu.


2. Elastyczność 
Idealny ekspert kredytowy to taki, który potraktuje Cię indywidualnie i postara się znaleźć rozwiązania adekwatne do Twojego przypadku. Aby tego dokonać, będzie musiał przeanalizować całą Twoją historię kredytową i sytuację życiową. Na podstawie tych danych przedstawi Ci najkorzystniejszą ofertę.


3. Uczciwość i niezależność
To ważne, by Twój ekspert finansowy był wiarygodny i godzien zaufania. Taki profesjonalista powinien przedstawić Ci zarówno zalety jak i wady każdej oferty. Powinno mu zależeć na tym, żebyś mógł świadomie wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę i znaleźć najtańszy kredyt.


4. Komunikatywność
Twój ekspert powinien zapewnić Ci potrzebne wsparcie i być z Tobą w stałym kontakcie. Dobry ekspert kredytowy to taki, który jasno się komunikuje i niczego nie ukrywa przed klientem. Wytłumaczy Ci skomplikowane kwestie ze świata finansów. 

W Amtrust działamy bezpłatnie, nie pobieramy opłat od klientów. Współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się bankami na rynku i  przedstawimy Ci tylko te oferty, które będą adekwatne do Twoich potrzeb i sytuacji życiowej.  
Pamiętaj, ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie. Jesteśmy ekspertami kredytowymi z dwudziestoletnim doświadczeniem, a opinie naszych zadowolonych klientów znajdziesz w sieci. Zaufaj nam już dziś! 

Blog eksperta kredytowego

Większość przedsiębiorców na pewnym etapie swojej działalności potrzebuje finansowego wsparcia. W czym może pomóc doradca kredytowy dla firm?

Proces ubiegania się o kredyt na budowę domu wcale nie jest taki straszny, jeśli skorzystasz z pomocy i doświadczenia profesjonalnego eksperta kredytowego.

Najtańszy w historii kredyt hipoteczny. Ubiegłoroczne obniżki stóp procentowych sprawiły, że obecnie w Polsce możemy zaciągać najtańszy kredyt hipoteczny.

Nie warto zaciągać kredytu hipotecznego w pierwszej lepszej instytucji. Można sporo przepłacić. W skrajnym przypadkach może to być nawet 70-100 tys. zł!

Doradca kredytowy pełni rolę pośrednika pomiędzy starającym się o kredyt hipoteczny klientem a bankiem, który mu owej pożyczki może udzielić. Jak zarabia doradca kredytowy?

Jak można zauważyć, doradztwo kredytowe w Warszawie jest bardzo konkurencyjną branżą. Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego?

Chcesz ubiegać się o kredyt z wkładem własnym? Jedną z najważniejszych kwestii będą tu odpowiednio duże oszczędności, które pokryją Twój wkład własny.

Zakup mieszkania z 10-proc. wkładem własnym znów jest możliwy. Dobry doradca finansowy jest w stanie szybko porównać kredyty hipoteczne i znajdzie najlepszą ofertę.

Samodzielne starania o kapitał na zakup mieszkania są długie i nie muszą być owocne. Jednak ryzyko złego scenariusza może całkowicie zniwelować dobry doradca finansowy.

Mimo pandemii nieruchomości drożeją. W efekcie zwiększa się kwota, na jaką opiewają kredyty hipoteczne. W Warszawie średnia cena przebiła poziom 10 tys. zł/mkw.

bottom of page