top of page

Kredyt na budowę domu — pierwsze kroki

Marzysz o swoim własnym miejscu na ziemi? Takim z wielkim ogrodem, przestronnym salonem i prywatnym garażem? Przed Tobą wiele wiele pracy.


Jeśli rozważasz budowę domu i przeraża Cię ogrom ofert kredytowych na rynku – skontaktuj się z profesjonalnym doradcą kredytowym. Proces ubiegania się o kredyt wcale nie jest taki straszny, jeśli tylko wiesz czego się spodziewać.


Kredyt na budowę domu - pierwsze kroki

Zacznij od zastanowienia się nad funduszami. Naturalnie, jeśli dysponujesz taką ilością gotówki, aby bez większych trudności pokryć koszty związane z wybudowaniem domu, to nie powinieneś mieć żadnego problemu z osiągnięciem tego celu. Niestety, ale jak możesz zauważyć – to wcale nie jest takie proste. Dla większości z nas najczęściej pomocą będzie zaciągnięcie kredytu hipotecznego na budowę domu.


Kredyt hipoteczny na budowę domu – jak przebiega proces?

Gdy już podejmiesz decyzję o skorzystaniu z tego rodzaju finansowania, czeka Cię jeszcze kilka kroków. Oczywiście już na tym etapie powinieneś mieć świadomość, że kredyt na dom jest bardzo dużym zobowiązaniem, które możesz spłacać latami. Dlatego też, tak ważne jest podjęcie właściwej decyzji odnośnie wyboru banku. Tutaj bardzo przydatna okaże się pomoc i doświadczenie profesjonalnego eksperta kredytowego. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na takie wsparcie to analiza poszczególnych ofert kredytowych i wybór tej najkorzystniejszej, będą spoczywały na Tobie.


Jak wybrać kredyt na dom?

Niezależnie od tego jak duża jest twoja wiedza na temat świata finansów, powinieneś zacząć od wyliczenia swojego budżetu. Znajomość kwoty jaką będziesz mógł wydać na swój przyszły dom będzie pierwszą rzeczą, która umożliwi Ci staranie się o kredyt. Pomoże Ci wyznaczyć kwotę, której będziesz potrzebował od banku i wysokość odsetek. Musisz również dokonać szczegółowej analizy banków pod kontem, m.in. okresu kredytowania, wymogów odnośnie wkładu własnego oraz częstotliwości wpłat.


Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi wymogami banków. Być może w części z nich niezbędne będzie posiadanie działki budowlanej na własność. Oczywiście jeśli już taką posiadasz to Twoim następnym krokiem będzie udostępnienie aktu notarialnego, który stanowi potwierdzenie Twojej własności. Następnie czeka Cię szereg innych dokumentów i dopięcie formalności. Pamiętaj, że to na Tobie będzie ciążył obowiązek prawidłowego rozliczania się ze wszystkich wydatków.

Jeśli więc rozważasz zaciągnięcie kredytu na budowę domu, warto zapoznać się z ofertami kilku, a nawet kilkunastu banków. Aby zaoszczędzić sobie czas i ułatwić znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytowej skorzystaj z pomocy doświadczonego doradcy finansowego z Amtrust Group.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page