top of page

W czym może pomóc doradca kredytowy dla firm?

Większość przedsiębiorców na pewnym etapie swojej działalności potrzebuje finansowego wsparcia z zewnątrz. Podobnie jak klienci indywidualni mogą oni skorzystać z szerokiej gamy produktów oferowanych przez instytucje finansowe jak banki czy firmy leasingowe.


Mają one specjalnie przygotowaną ofertę finansowania dla firm obejmującą kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt hipoteczny oraz leasing nieruchomości, leasing środków transportu, maszyn lub linii produkcyjnych.


Dowiedz się w czym może pomóc doradca kredytowy, jaki kredyt wybrać dla firmy, czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego dla firm.
W czym może pomóc doradca kredytowy dla firm Amtrust Group?

Doradca finansowy podzieli się wiedzą

Gdy poszukujemy finansowania pojawia się wiele pytań. Który kredyt dla firm? Który leasing wybrać? Odpowiedzią i pomocą służy doradca kredytowy, finansowy dla firm. To osoba posiadająca rozległą wiedzę w tej dziedzinie i z pewnością poinformuje nas, co jest potrzebne by otrzymać finansowanie i jakimi kryteriami kierować się przy doborze produktu finansowego.


Kredyt dla firmy – jaki wybrać?

Często dane przedsiębiorstwo uzależnia możliwość dalszego działania od powodzenia w wyborze kredytu. Ten powinien bowiem nie tylko odpowiadać potrzebom, ale też zostać przyznany na najlepszych możliwych warunkach. Dostępne na rynku kredyty dla przedsiębiorstw to między innymi:

  • kredyt inwestycyjny – na pokrycie kosztów z tytułu inwestycji, np. budowy lub zakupu nieruchomości, pojazdów, maszyn zakup papierów wartościowych;

  • kredyt obrotowy – pomaga w utrzymaniu płynności finansowej firmy. Można go przeznaczyć np. na spłatę rat kredytów i pożyczek, zakup towarów i surowców czy wypłaty dla pracowników;

  • kredyt w rachunku bieżącym – pożyczone w ramach kredytu środki dostępne są jako dodatkowy limit na koncie. Działa na takiej samej zasadzie jak kredyt odnawialny dla osób fizycznych;

  • kredyt hipoteczny – zabezpieczony hipoteką nałożoną na daną nieruchomość. Umożliwia przedsiębiorcy m.in. zakup lokalu przeznaczonego na wynajem czy zakup działki budowlanej pod zabudowę na działalność gospodarczą.


Doradca kredytowy dla firmy – czy warto korzystać z jego usług?

Dobry doradca kredytowy bezpłatnie pomoże w takich czynnościach jak:

  • wybór właściwej formy finansowania;

  • weryfikacja zdolności kredytowej w poszczególnych bankach;

  • porównanie aktualnie dostępnych ofert kredytowych;

  • kompletowanie niezbędnych dokumentów i wnioskowanie.


Skorzystać z pomocy doradcy kredytowego czy znaleźć kredyt samemu

Doradca kredytowy dla firm doskonale wie, jakie pytania zadawać, aby pozyskać od banku niezbędne informacje na temat kredytu. Kredytodawcy nierzadko kluczowe dla oceny atrakcyjności finansowania informacje podają drobnym drukiem, co przedsiębiorca starający się o kredyt po raz pierwszy może łatwo przeoczyć. Ponadto doradca orientuje się w zakresie wymagań dotyczących niezbędnych do złożenia wniosków dokumentów. Innymi słowy, wyręczy Cię w większości czynności przy szukaniu kredytu dla firmy i wnioskowaniu o niego, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze.


Doradca kredytowy dla firm – który doradca kredytowy będzie najlepszy?

Korzystając z pomocy doradcy kredytowego dla firm, można bardzo wiele zyskać. Dzięki jego pomocy czas procesu związanego z ubieganiem się o kredyt jest krótszy niż przy samodzielnemu wnioskowaniu. Pośrednik zna procedury i stawiane przez bank wymagania, dzięki czemu może udzielić niezbędnej pomocy na każdym etapie wnioskowania. Tacy specjaliści pracują m.in. w Amtrust Group.

Warto również wspomnieć, że doradca kredytowy przedstawia wiele ofert, a nie tylko jedną, tak jak ma to miejsce w przypadku skorzystania z doradztwa w banku. Ponadto nierzadko umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków umowy kredytowej.

109 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page