top of page

Najtańszy kredyt hipoteczny znajdzie doradca

Ubiegłoroczne obniżki stóp procentowych sprawiły, że obecnie w Polsce możemy zaciągać najtańszy kredyt hipoteczny.


W wyniku ubiegłorocznej serii obniżek stóp procentowych koszt hipotek mocno spadł. Stało się tak wskutek dużego spadku WIBOR-u, który stanowi jeden z dwóch elementów oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Drugim jest marża, czyli wynagrodzenie banku za użyczany kapitał, którym klient finansuje transakcję.


By znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny w Warszawie, warto skorzystać z usług dobrego doradcy albo poleconego pośrednika.
Najtańszy kredyt hipoteczny znajdzie doradca

Najtańszy w historii kredyt hipoteczny


Jak wynika z danych NBP, w lutym 2020, czyli przed pierwszym z trzech cięć stóp procentowych przez RPP, średnie oprocentowanie nowo udzielanego długu zabezpieczonego hipoteką wynosiło 4,33 proc. Łączne koszty, mierzone wskaźnikiem RRSO, który uwzględnia też płaconą prowizję, ubezpieczenia i inne opłaty ponoszone przy okazji zaciągania kredytu mieszkaniowego opiewały na 4,75 proc.

Natomiast w czerwcu, czyli po zakończeniu cyklu luzowania polityki pieniężnej, odsetki zmniejszyły się do 3,27 proc. RRSO spadło do 3,73 proc.

Od tamtej pory hipoteki wciąż tanieją, choć już nie tak wyraźnie jak wiosną 2020. Obecnie można zaciągnąć najtańszy kredyt hipoteczny.


Doradca pomoże znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny


Wedle ostatnich dostępnych danych przeciętne oprocentowanie to 2,83 proc. Przy czym należy mieć świadomość, że to wartość średnia. Nie każdy może liczyć na taką ofertę. Dlaczego?

Każdy bank ma własną politykę kredytową i stosuje swoje algorytmy. W efekcie inaczej niż konkurenci szacuje ryzyko. Jeden chcą wyższego wynagrodzenia za użyczenie klientowi kapitału, inny – mniejszego. Dzieje się tak nawet w odniesieniu do tego samej osoby, która składa wnioski w różnych instytucjach.

Dlatego by znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny, warto skorzystać z usług dobrego doradcy kredytowego w Sopocie i innych miastach. On znakomicie orientuje się w wymaganiach banków, zna ich aktualne oferty i z doświadczenia wie, u którego dany klient otrzyma najkorzystniejszą propozycję.


78 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page