top of page

Sposoby na ulepszenie zdolności kredytowej

Pojęcie zdolności kredytowej to jedna z ważniejszych kwestii podczas procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny bądź kredyt gotówkowy. Często to właśnie od wysokości zdolności kredytowej zależy czy bank udzieli Ci finansowania. Poznaj więc kilka sposobów, które pomogą Ci w ulepszeniu Twojej zdolności.

Sposoby na ulepszenie zdolności kredytowej

Jak polepszyć swoją zdolność kredytową?


1. Dbaj o swoją historię kredytową w BIK

Zanim złożysz w banku wniosek kredytowy, sprawdź swoją historię kredytową. Możesz to uczynić przez internet, poprzez tzw. raport BIK. Tą samą procedurę zastosuje później wybrany przez Ciebie bank. Zastanawiasz się jak zbudować dobrą historię kredytową? Oto kilka naszych porad:

  • Postaraj się spłacać raty terminowo

  • Stale sprawdzaj swoją historię kredytową

  • Nie bój się brać kredytów na drobniejsze wydatki - w ten sposób zbudujesz swoją historię kredytową

  • Negocjuj z bankiem

  • Dokładnie przeanalizuj swoją zdolność kredytową i popatrz jakie masz realne możliwości.

2. Wybierz odpowiedni okres kredytowania

Okres kredytowania ma bardzo ważne znaczenie. Jak pewnie wiesz, im dłuższy kredyt, tym więcej zapłacimy za jego obsługę. Z drugiej strony, wydłużenie okresu kredytowania może obniżyć wysokość Twojej miesięcznej raty. To z kolei będzie miało duży związek z Twoją zdolnością kredytową.


3. Współdziel kredyt

Partner czy też rodzice to nie jedyni potencjalni kandydaci, z którymi będziesz mógł zaciągnąć wspólny kredyt. Rozejrzyj się wśród znajomych bądź spytaj rodzeństwo lub dalszą rodzinę - ważne, aby była to osoba do której masz zaufanie. Wspólny kredyt to większe zabezpieczenie i zdecydowane ulepszenie zdolności kredytowej, być może warto rozważyć to rozwiązanie.


4. Równe raty

Rozważ czy wybór rat kapitałowo-odsetkowych nie będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście możliwość spłacania coraz to niższych rat brzmi kusząco, jednak bardzo często nie jest to najlepsza możliwość dla kredytobiorcy.


Pomoc doradcy kredytowego Amtrust Group

3 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page