top of page

Kredyt hipoteczny dla młodych - co warto wiedzieć?

Czy młodzi ludzie mogą liczyć na specjalne warunki przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny? Jak można zwiększyć swoje szanse kredytowe będąc w młodym wieku? Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania - zapraszamy do dalszej części artykułu.

Kredyt hipoteczny dla młodych - co warto wiedzieć?

Warunki finansowania przy kredycie hipotecznym dla młodych

Nie ulega wątpliwości, że wysokość Twojego kredytu zależy w głównej mierze od wartości nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie spłaty oraz przede wszystkim - od Twojej zdolności kredytowej. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że ma długi okres finansowania - co może być szczególnie korzystne właśnie dla młodych klientów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci spłacać każdą pojedynczą ratę. Istotne jest również pojęcie wkładu własnego, który jest niezbędny niezależnie od wieku przyszłego kredytobiorcy. Będzie on wynosił zazwyczaj 15-20% wartości Twojej nieruchomości.


Kredyt dla młodych - jak zwiększyć swoją szansę?

Zastanawiasz się czy są jakieś możliwości, aby zwiększyć swoje szansę przy ubieganiu się o kredyt dla młodych? Jak sprawić aby bank patrzył na Ciebie jako na atrakcyjnego kredytobiorcę? Oto kilka porad:


1. Dbaj o terminowe spłacanie wcześniejszych zobowiązań

Banki przychylniej patrzą na osoby, które mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Odnosi się do to wcześniejszych zobowiązań, ale także i do wszelkich ponoszonych przez Ciebie opłat.


2. Wybierz dłuższy okres spłaty

Co prawda decydując się na takie rozwiązanie, sprawisz że całkowity koszt Twojego kredytu będzie zdecydowanie wyższy. Jednakże sprawi to również, że płacone przez Ciebie comiesięcznie raty - będą w niższej kwocie a dzięki temu Ty nie będziesz miał problemów z terminowym spłacaniem.


3. Małżeństwo

To oczywiste, że obecność dwóch osób mających stałe dochody będzie stanowiła dla banku korzystniejszą opcję niż jedna osoba. W takiej sytuacji współmałżonek terminowo spłaci ratę, nawet jeśli ten drugi utraci pracę i nie będzie w stanie tego dokonać. Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego banku - w wielu z nich takie wspólne kredyty nie są zarezerwowane jedynie dla małżeństw, a wręcz przeciwnie - można się na nie zdecydować będąc parą, czy też np. współdzieląc kredyt z rodzicami lub rodzeństwem.


Aby zwiększyć szansę na kredyt hipoteczny dla młodych, można zastosować następujące rozwiązania:


4. Wysokość zobowiązań stałych

Jeśli ubiegasz się o kredyt dla młodych, kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy - musisz wiedzieć, że istnieją zobowiązania stałe, które obniżają Twoją zdolność kredytową. Takimi zobowiązaniami są m.in: karta kredytowa. Im mniej takich zobowiązań - tym korzystniej dla Ciebie, ponieważ bank będzie miał pewność, że terminowo spłacisz swoje raty.


Kredyt dla młodych? Tylko z doradcą kredytowym Amtrust Group!

Szukasz najlepszej oferty kredytowej w Gdańsku, Gdyni bądź Sopocie? Skontaktuj się już dziś z naszym ekspertem finansowym w Trójmieście i poznaj swoje możliwości!


10 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page