top of page

Kredyt hipoteczny przy umowie deweloperskiej

Interesuje Cię zakup nieruchomości u dewelopera ale wiesz, że Twoje finanse nie są wystarczające? Istnieje bardzo wygodny sposób na połączenie tego rozwiązania wraz z kredytem hipotecznym. Dowiedz się więcej i poznaj swoje możliwości zaciągnięcia najtańszego kredytu hipotecznego na rynku!

Umowa deweloperska czy kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny przy umowie deweloperskiej

Umowa deweloperska, to tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule - pewien rodzaj umowy przedwstępnej, którą zawieramy z deweloperem. On zobowiązuje się do budowy nieruchomości a także przeniesienia jej własności na Ciebie, natomiast Ty - obligujesz się do zapłaty określonej sumy pieniężnej. Jak wiemy taki zakup może wiązać się ze sporym nadszarpnięciem Twojego budżetu domowego, więc musisz zastanowić się czy na pewno będzie to opłacalne.


Kredyt hipoteczny? To musisz wiedzieć

Oczywiście, zazwyczaj mamy do czynienia z sytuacją, gdy bank udziela Ci kredytu hipotecznego na nieruchomość, która już jest wybudowana. Niezależnie od tego czy będzie to kredyt na mieszkanie czy też pożyczka hipoteczna na dom - bank zapewnia swoje wsparcie finansowe. Musisz jednak wiedzieć, że pomoc banku możesz uzyskać również na nieruchomości, które stanowią dopiero przedmiot budowy. Wiąże się to z szeregiem dokumentów ponieważ należy udowodnić instytucji finansowej, że finansowane mieszkanie bądź dom naprawdę powstanie. Jednym z wymaganych papierów będzie oczywiście wspomniana umowa deweloperska.


Kiedy podpisujemy umowę deweloperską?

Ten krok ma zazwyczaj miejsce dopiero po uzyskaniu przez Ciebie pozytywnej decyzji kredytowej. Jest to oczywiste, ponieważ każdemu zależy na własnym bezpieczeństwie. Natomiast zdarzają się również takie instytucje, które będą wymagały od Ciebie dostarczenia tego dokumentu już na wcześniejszym etapie.


Skorzystaj z pomocy sprawdzonych specjalistów Amtrust Group!

8 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page