top of page

Mieszkanie od dewelopera a kredyt hipoteczny

Stoisz przed szansą kupna swojego pierwszego mieszkania? Zastanawiasz się jaka jest różnica między rynkiem pierwotnym a rynkiem wtórnym? Czy zakup mieszkania od dewelopera to dobra i bezpieczna opcja? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

Mieszkanie od dewelopera a kredyt hipoteczny

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym a współpraca z deweloperem

Interesując się kredytem hipotecznym na mieszkanie, dom lub działkę musisz zaznajomić się również z pojęciami takimi jak rynek pierwotny oraz rynek wtórny, a konkretnie kredyt hipoteczny na rynku pierwotnym i kredyt hipoteczny na rynku wtórnym. O tym, jaka jest różnica między tymi dwoma pojęciami powiemy czy w następnym artykule, natomiast już tutaj chcemy wskazać krótkie wyjaśnienie najważniejszych kwestii. Rynek pierwotny stanowi zatem zakup Twojej nieruchomości bezpośrednio od inwestora, natomiast jeśli kupujesz na rynku wtórnym - dokonujesz zakupu od poprzedniego użytkownika danej nieruchomości.


Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, czyli od dewelopera. Przyjrzyjmy się więc korzyściom, jakie przemawiają za tym rozwiązaniem. Dzięki tej opcji zyskujesz nowe mieszkanie, bez wcześniejszych właścicieli i otrzymujesz możliwość samodzielnego wykończenia. To ty stajesz się pierwszym właścicielem danej nieruchomości, a zatem sam decydujesz o aranżacji. Jest to więc bardzo wygodna opcja, ponieważ daje Ci dużo możliwości i pozostawia 100% decyzyjności odnośnie mieszkania tylko Tobie.


Umowa deweloperska

Zanim oczywiście do takiej dojdzie i zanim uzyskasz swój wymarzony kredyt hipoteczny na mieszkanie - będziesz musiał przejść przez szereg kroków. Ale skupmy się teraz na wspomnianej umowie deweloperskiej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pewien rodzaj umowy zawieranej z deweloperem, przed dokonaniem transakcji. Możemy wiec potraktować ją jako pewien rodzaj umowy przedwstępnej, ponieważ obie strony zobowiązują się w niej do wykonania w przyszłości swoich zobowiązań. Deweloper - do wydania nieruchomości i przeniesienia prawa własności na nabywcę, natomiast nabywca do zapłaty określonej kwoty pieniężnej. Oczywiście, przed uzyskaniem kredytu hipotecznego konieczne będzie również zawarcie umowy przyrzeczonej, czyli takiej, która przeniesie wspomnianą własność.


Szukasz kredytu hipotecznego na rynku pierwotnym ale masz wątpliwości?

Jesteśmy specjalistami w swoim fachu i oferujemy Ci najlepsze możliwe doradztwo kredytowe. Udzielimy cennych porad i odnośnie kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego bądź po prostu kredytu gotówkowego. Szukasz kredytu na mieszkanie lub pożyczki hipotecznej? Wejdź na naszą stronę internetową i uzyskaj więcej informacji o naszym doradztwie kredytowym. Skontaktuj się już dziś z jednym z doradców kredytowych Amtrust w Łodzi!8 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page