top of page

Odmowa kredytu hipotecznego

Niestety, ale banki nie udzielają tylko pozytywnych decyzji kredytowych. Zdarzają się również sytuacje, gdy potraktują Cię jako nieatrakcyjnego klienta i odmówią Ci udzielenia kredytu hipotecznego. Co zrobić aby tego uniknąć?

Odmowa kredytu hipotecznego

Weryfikacja klientów

To oczywiste, że banki dokonują weryfikacji swoich klientów. Muszą sprawdzić, czy będziesz w stanie wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania i czy po prostu jesteś dla nich opłacalny. Im większy kredyt tym większe ryzyko ponosi bank, a więc tym bardziej zostaniesz poddany sprawdzeniu. Twój wiosek zostanie poddany bardzo skrupulatnej. Najczęstsze przyczyny odrzucenia to:


Brak odpowiedniej zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa, a w zasadzie jej brak to najczęstsza przyczyna odrzucenia kredytu hipotecznego. Pozwala ona ustalić bankowi czy będziesz wypłacalny i spłacisz co miesięczne raty. Dlatego warto zadbać aby zdolność była jak najlepsza.


Problemy z nieruchomością

Może się również zdarzyć sytuacja, gdy będziesz miał problem z wybraną przez siebie nieruchomością. Nie będzie ona spełniała warunków formalnych lub też np. będą problemy w księdze wieczystej albo problemy z wkładem własnym, jeśli taki był wymagany przy kredycie hipotecznym.


Zła historia kredytowa

Tutaj oczywiście chodzi o obecność długów, bądź w ogóle brak historii kredytowej. To również będzie dla banku podejrzane - dlatego warto korzystać z zakupów na raty, aby spokojnie budować swoją historię kredytową. Warto dodać, że weryfikacja obejmie również BIK - dlatego ważne aby również tam były pozytywne informacje.


Pomoc z kredytem hipotecznym bądź gotówkowym? Tylko z doradcą kredytowym Amtrust!

Specjaliści z Amtrust Group zapewniają najlepsze możliwe doradztwo. Jeśli więc zastanawiasz się nad kredytem na mieszkanie od dewelopera ale nie wiesz jakie kroki podjąć - skontaktuj się z nami już dziś. Doradcy finansowi w Warszawie pomogą w wyliczeniu zdolności kredytowej, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i znajdą najtańszy kredyt na mieszkanie na rynku!


7 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page