top of page

Rynek pierwotny czy rynek wtórny, jak wybrać?

Zakup mieszkania z kredytem hipotecznym nie należy do najłatwiejszych decyzji. Będziesz musiał zmierzyć się z szeregiem decyzji i formalności. W tym artykule przyjrzymy się jeszcze bliżej kwestii rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego i pomożemy Ci wybrać jak najlepszą decyzję.

Rynek pierwotny czy rynek wtórny, jak wybrać?

Rynek pierwotny a rynek wtórny - porównanie

W poprzednim artykule zwracaliśmy uwagę na zalety obu rozwiązań. Dzięki temu wiesz już, że jeśli chciałbyś sam zająć się aranżacją swojej nieruchomości oraz zależy Ci na nowoczesnym budownictwie - rynek pierwotny będzie lepszą opcją. Jeśli natomiast interesuje Cię konkretna lokalizacja, np. stara urokliwa kamienica w samym centrum Łodzi - postaw na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Niestety oba te rozwiązania mają też swoje minusy, a przybliżenie Ci również ich wad powinno jeszcze bardziej ułatwić podjęcie słusznej decyzji.


Wady rynku pierwotnego

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czyli takiego od dewelopera wiąże się oczywiście z szeregiem dodatkowych formalności, takich jak np. umowa deweloperska. Oprócz tego niestety dochodzą także kwestie finansowe. A mianowicie kupujesz mieszkanie w stanie surowym, a więc wszelkie kwestie wykończeniowe również będą zależne od Ciebie i Twoich pieniędzy. Również wspominana przez nasz już wcześniej kwestia lokalizacji - nie wszędzie deweloper będzie mógł wybudować nowe mieszkanie. Aktualnie większość nieruchomości z rynku pierwotnego powstaje na obrzeżach miast, więc jeśli interesuje Cię bardziej centrum - ta opcja może być dla Ciebie nieodpowiednia.


Wady rynku wtórnego

Rynek wtórny również posiada szereg minusów. Do najbardziej znaczących należą przede wszystkim kwestia remontu oraz pełna aranżacja. Decydując się na mieszkanie na rynku pierwotnym nie musisz martwić się remontem, ponieważ nieruchomość nie była wcześniej zamieszkana. Tutaj natomiast mamy odwrotną sytuację - nie jesteś pierwszym właścicielem, a zatem bardzo możliwe że Twoje nowe lokum będzie wymagało paru poprawek, a co za tym idzie kosztów. Istotną kwestią może być także m.in obecność windy. Jak wiadomo w przypadku starych kamienic nie zawsze decydowano się na takie rozwiązanie, a współcześnie, w szczególności dla starszych osób brak windy może być ogromną wadą danej nieruchomości.


Kredyt hipoteczny? Tylko z doradcą kredytowym Amtrust Group!

Wiesz już które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze? Świetnie! Nie czekaj dalej tylko podejmij następny krok. Skontaktuj się już dziś z jednym z naszych doradców finansowych i zadbaj o najlepsze możliwe doradztwo kredytowe na rynku. Doradzimy Ci w kwestii pożyczki hipotecznej, kredytu na mieszkanie a także poprowadzimy negocjacje w banku. Współpraca z doradcą kredytowym Amtrust Group w Łodzi to najlepsze rozwiązanie jeśli poszukujesz najtańszego kredytu hipotecznego.

13 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page