top of page

Rodzaje kredytów na otwarcie działalności

Chcesz otworzyć swoją pierwszą działalność i zastanawiasz się, który kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? Kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy bądź kredyt dla firm? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jaki kredyt wybrać.

Rodzaje kredytów na otwarcie działalności

Kredyt na otwarcie działalności - co musisz wiedzieć?

⦁ kredyt gotówkowy - najpopularniejszy rodzaj kredytu, który można przeznaczyć na różnego rodzaju cele, w tym na własną firmę;

⦁ kredyt inwestycyjny - jest konkretniejszy niż kredyt gotówkowy i przeznaczasz go na konkretne przedsięwzięcie np. wynagrodzenie dla pracowników bądź zakup specjalistycznego sprzętu;

⦁ kredyt obrotowy - jego przeznaczenie to bieżąca działalność Twojej firmy;

⦁ leasing - czyli w skrócie umożliwienie korzystania z danej rzeczy odpłatnie, np. maszyny czy też samochodu;

Wszystkie te produkty są nazywane przez banki kredytami na otwarcie firmy lub innymi zbliżonymi nazwami. Nie mówimy tu oczywiście o leasingu, który jest oddzielnym rodzajem finansowania. Poszukując kredytu na otwarcie firmy zwykle wybierasz więc najprostszy i najpopularniejszy kredyt gotówkowy.


Kredyt na otwarcie firmy - kwota

Wiesz już czym jest kredyt na otwarcie firmy, ale czy zastanawiałeś się jaką maksymalną kwotę będziesz mógł pożyczyć? Oczywiście jest to zależne od kilku kwestii. Przede wszystkim - formy kredytowania. Zazwyczaj jednak dana kwota nie przekracza 30 000 zł. Jeżeli jednak masz zabezpieczenie - dana kwota może dochodzić nawet do 100 000 zł.


Kredyt na otwarcie firmy - inne potrzebne informacje

Nie ulega wątpliwości, że kredyty na otwarcie firmy są dla banków nieco ryzykowne. W związku z tym znacznie wpływa to na warunki, jakie stawiane przez te instytucje. Ważne pojęcia z którymi będziesz musiał się zapoznać to: odsetki od kredytu, prowizja banku czy też ubezpieczenie kredytu.


Kredyt na otwarcie firmy w Trójmieście? Skorzystaj z pomocy polecanego specjalisty!

W Amtrust Group podpowiemy Ci jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę kredytową na najlepszych warunkach. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy w wyliczeniu zdolności kredytowej. Z nami uzyskasz najlepszy możliwy kredyt na rynku!


8 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page