top of page

Historia kredytowa, czym jest?

Bardzo często zaciągnięcie kredytu hipotecznego bądź kredytu gotówkowego to jedyna możliwość, która pozwoli nam spełnić marzenia o kupnie własnego mieszkania lub budowie domu. Warto jednak wiedzieć, że banki przed udzieleniem takiego finansowania, skonfrontują nas z szeregiem warunków. Jedną z konieczności, która zostanie przeanalizowana, jest Twoja historia kredytowa.

Historia kredytowa, czym jest?

Historia kredytowa - co musisz wiedzieć

Dobra historia kredytowa to jeden z wymogów jakie postawi przed Tobą każda instytucja finansowa. Zastanawiasz się czym jest i jaki ma wpływ na Twoją przyszłą decyzję kredytową? Śpieszymy z odpowiedzią.


Jakich informacji potrzebują banki?

To oczywiste, że zaciągnięcie przez Ciebie kredytu hipotecznego bądź kredytu gotówkowego musi być opłacalne również dla drugiej strony. Bank jako Twój kredytodawca potrzebuje pewności, że umożliwiając Ci finansowanie - sam nie wyjdzie na tym źle. W związku z tym skrupulatnie bada ryzyko jakie byłoby związane z nieterminową spłatą przez Ciebie kredytu lub brakiem zdolności kredytowej. Aby zadecydować o Twojej wiarygodności - potrzebuje jak najwięcej informacji, które pozwolą mu podjąć odpowiednią decyzję. Jedną z takich informacji jest oczywiście znajomość Twojej dotychczasowej historii kredytowej.


Biuro Informacji Kredytowej

Pewnie chociaż raz spotkałeś się z pojęciem tzw. BIK. Jest to kluczowa dla banków instytucja, ponieważ to z niej czerpią informacje o przyszłych kredytobiorcach. Biuro informacji kredytowej posiada dane dotyczące spłat rat, a w związku z tym o Twojej wypłacalności i terminowości. Dzięki temu bank uznaje Cię za wiarygodnego kredytobiorcę i zakłada, że nie będziesz miał problemu ze spłatą kredytu, którego Ci udzieli. Jak dokładnie działa BIK i jakie informacje przechowuje?


Historia kredytowa, jaki ma wpływ na udzielenie kredytu?

Dobra historia kredytowa ma fundamentalny wpływ na wydanie pozytywnej decyzji kredytowej. Warto o nią zadbać, ponieważ dotyczy wszelkiego rodzaju finansowania. Bank spojrzy na Twoją historię kredytową zarówno w przypadku kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego czy też kredytu dla firm bądź pożyczki. Liczą się tutaj nie tylko aktualnie spłacane zobowiązania, ale również i kredyty lub pożyczki, które zaciągałeś w przeszłości.


Szukasz odpowiedniego rodzaju finansowania i potrzebujesz pomocy? Chciałbyś zaciągnąć kredyt na mieszkanie, pożyczkę hipoteczną lub kredyt konsolidacyjny? Nie zwlekaj dłużej. Skontaktuj się już dziś z jednym z doradców kredytowych Amtrust Group i zobacz jakie masz możliwości.


8 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page