top of page

Raport BIK - jak sprawdzić swój raport?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to niezwykle ważne zagadnienie przy ubieganiu się o każdy rodzaj kredytu. Niezależnie czy chciałbyś starać się o kredyt hipoteczny, czy też kredyt gotówkowy - dobra historia kredytowa w BIK jest warunkiem koniecznym. Jak zatem sprawdzić swoje zadłużenie?

Raport BIK - jak sprawdzić swoje zadłużenie?

Raport BIK - czym jest?

Jesteś ciekaw jak przedstawia się Twoja historia kredytowa w BIK? A może zastanawiasz się, czy w ogóle istnieje szansa na jej sprawdzenie, czy może dostęp do raportów mają tylko banki oraz inne instytucje finansowe? Spieszymy z odpowiedzią.

Otóż tak - jest taka możliwość. Każdy ma dostęp do sprawdzenia swoich raportów, które wskażą Ci Twoją wiarygodność kredytową, a także ocenę punktową.


Jak uzyskać raport BIK?

Raport z BIK możesz uzyskać w bardzo łatwy sposób. Otóż każda osoba może poprosić o uzyskanie informacji na swój temat i uzyskać w ten sposób tzw. "kopię danych". Jest to jednak ograniczone - taką prośbę można złożyć raz na sześć miesięcy i jest ona bezpłatna. Aby to uczynić, należy złożyć specjalny wniosek poprzez:

  1. papierowe podanie wysłane na adres Biura

  2. papierowe podanie podanie złożone w Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie

  3. stronę internetową

Raport BIK - jakie informacje zawiera?

Sam raport zawiera jedynie podstawowe informacje dotyczące Twojej historii kredytowej. Mimo to warto o niego zadbać, przynajmniej po to by sprawdzić poprawność danych. Istnieje jednak możliwość uzyskania kompletu informacji, które zawiera tzw. płatny raport. Nie jest to jednak duży wydatek, a dzięki niemu możesz uzyskać np. zastrzeżenie kredytowe, czy też wskaźnik BIK. Raport BIK posiada również informacje dotyczące tzw. scoringu, czyli po prostu ocenę punktową, która pozwala zakwalifikować Cię do grupy tzw. klientów godnych zaufania, bądź wręcz przeciwnie - klientów z grupy ryzyka.


Scoring, czyli ocena punktowa

Warto pamiętać, że na swoją historię kredytową pracujesz przez szereg różnych czynności, nie tylko poprzez samo terminowe spłacanie rat. Również korzystanie z limitu zadłużenia w koncie, czy też kupowanie na raty - stanowią w tym przypadku istotną kwestię. Im wyższa jest Twoja ocena, tym większe masz szansę na uzyskanie Twojego wymarzonego kredytu hipotecznego lub kredytu gotówkowego.


Więcej informacji odnośnie kredytów bądź doradztwa kredytowego? Tylko u nas!

Doradcy kredytowi Amtrust Group to najlepsze możliwe źródło informacji odnośnie procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny bądź kredyt gotówkowy. Jeśli jesteś z okolic Krakowa, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i skontaktuj się już dziś z jednym z naszych ekspertów finansowych! Pomożemy Ci w wyliczeniu zdolności kredytowej i uzyskaniu najlepszej możliwej oferty dla Twojego kredytu.

7 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page