top of page

Dlaczego warto składać wnioski o kredyt hipoteczny w kilku bankach?

Wielu klientów liczy, że to właśnie bank, w którym są aktualnie, zaproponuje im najtańszy kredyt hipoteczny i najkorzystniejszą ofertę.


Wydawać by się mogło, że skoro od kilku lat korzystamy z usług tej samej instytucji, to powinniśmy otrzymywać od niej specjalne warunki. Niestety, ale zazwyczaj taka polityka nie jest stosowana. Zdecydowanie częściej okazuje się, że najbardziej opłacalną opcją będzie skorzystanie z innego banku. Tutaj z pomocą przyjdzie doświadczony ekspert finansowy Amtrust. Jeśli zastanawiasz się czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego, pamiętaj że to specjalista, który zna rynek jak nikt inny i przeprowadzi dla Ciebie analizę kilkudziesięciu ofert.


Przedstawimy Ci kilka argumentów, które przemawiają za złożeniem wniosków kredytowych w kilku bankach.

dlaczego warto składać wnioski o kredyt hipoteczny w kilku bankach?

Większa szansa na uzyskanie kredytu

To logiczne, że jeśli złożysz wnioski kredytowe do np. 5 banków, z których 2 odmówią Ci współpracy — wciąż pozostają Ci 3 oferty. Dzięki takiemu zabiegowi skutecznie zminimalizujesz ryzyko nieuzyskania kredytu. Tak naprawdę bank może odmówić Ci współpracy z wielu powodów, a dzięki zabezpieczeniu się wnioskami w innych instytucjach, nie stracisz wiele. Co więcej, każdy z banków inaczej policzy Twoją zdolność kredytową.


Negocjacje z bankiem

Po drugie, skutecznie ułatwi to negocjacje. Jeśli będziesz chciał wynegocjować jeszcze korzystniejsze warunki cenowe, musisz mieć odpowiednio mocne argumenty. Pomoże Ci w tym wskazanie innej, alternatywnej oferty z konkurencyjnej placówki.


Zyskasz na czasie

Każdy bank ma inne warunki, ale również i odmienne tempo rozpatrywania wniosków kredytowych. Jeśli zależy Ci na czasie, postaw na kontakt z kilkoma instytucjami. Jedne rozpatrują wnioski szybciej, innym potrzeba na to więcej czasu. Terminowość ma tu istotne znaczenie, jeśli np. podpisałeś umowę przedwstępną. Przecież nie chcesz narazić się na kosztowne odsetki za zwłokę lub utratę zadatku, tylko dlatego, że bank jeszcze nie dał Ci odpowiedzi? Jeśli złożysz wniosek w jednej placówce, która następnie wyda negatywną decyzję — będziesz zmuszony do rozpoczęcia tego procesu w innym miejscu. To z kolei spowoduje, że będziesz miał jeszcze mniej czasu na zmieszczenie się w określonych terminach. Chcesz dowiedzieć się jak wyglądają etapy starania o kredyt? Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów kredytowych w Trójmieście lub w innych miastach.


Precyzyjniej ocenisz swoje preferencje i możliwości

Jeśli będziesz miał przed sobą kilka ofert pochodzących z różnych banków, łatwiej będzie Ci ocenić, czego tak naprawdę potrzebujesz. Analizując i porównując każdą z nich, zobaczysz wiele różnic. Przy wyborze ważne są nasze indywidualne preferencje. Być może będzie miała dla Ciebie znaczenie możliwość obsługi bankowości elektronicznej, a może liczysz na dogodny sposób rozliczenia planowanego remontu? Warto również przyjrzeć się czy w danym banku jest konieczność zakupu dodatkowych produktów. Składając wniosek do kilku placówek, będziesz miał możliwość dopasowania ofert pod Twoje indywidualne preferencje.


Podsumowanie

Powyższe argumenty nie są jedynymi, które przemawiałyby za takim rozwiązaniem. Naprawdę warto złożyć wnioski kredytowe do kilku banków. Nie zmniejszy to twojej wiarygodności, natomiast wiele na tym zyskasz. Większość banków bazuje na podobnym zestawie wymaganych dokumentów, więc nie musisz obawiać się nadmiaru papierologii. Nie przejmuj się również formalnościami, doświadczony ekspert kredytowy z Amtrust pomoże Ci przebrnąć przez każdy etap procesu starania się o kredyt, skontaktuj się z nami już dziś! Nasz doradca znajdzie dla Ciebie najtańszy kredyt hipoteczny.48 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page