top of page

Kredyt dla IT – czym jest i czy warto się o niego ubiegać?

Jesteś programistą i zastanawiałeś się kiedyś czy w związku z pełnionym zawodem przysługują Ci specjalne oferty w bankach? Albo czy istnieje coś takiego jak kredyt dla branży IT? A może zastanawiasz się czym różni się kredyt dla IT od kredytu dla prawników? Odpowiedź na te pytania uzyskasz w naszym artykule.


Kredyt dla IT – czym jest i czy warto się o niego ubiegać?

Kredyt hipoteczny dla branży IT

Będąc np. programistą możesz liczyć na specjalne oferty kredytów w wielu bankach. Pracujesz w końcu w jednym z najbardziej pożądanych na rynku zawodów. Dzięki swojej profesji jesteś postrzegany jako klient idealny, ponieważ zapewniasz wiarygodność oraz masz wysokie źródła dochodów, co czyni Cię wypłacalnym, a tym samym pożądanym dla instytucji finansowych. Pracownicy branży IT bardzo często wykonują tzw. wolny zawód lub pracują na samozatrudnieniu, co również ma znaczenie dla banków. Sprawdź czym różni się kredyt dla branży IT od tych dedykowanych innym zawodom, np. kredytowi dla lekarzy.


Kredyt hipoteczny dla IT – warunki

Programiści oraz inni przedstawiciele branży IT nie mogą narzekać na brak ofert dedykowanych dla ich rynku, ponieważ są bardzo cenieni przez banki. Wiele firm oferuje bardzo dobre wynagrodzenie dla specjalistów z IT i ich profesjonalne usługi. Dzięki temu pracownikom tej branży bardzo często łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach. Taki kredyt często charakteryzuje się również dłuższym okresem kredytowania oraz możliwością pozyskania znacznie wyższych kwot niż dla zwykłego klienta.

Jednakże również w tym przypadku bank będzie musiał sprawdzić Twoją zdolność kredytową oraz sprawdzić wcześniejszą historię ewentualnych zadłużeń. Dzięki temu potwierdzi swoją tezę o Twojej wiarygodności, a tym samym będzie skłonny udzielić Ci kredytu.

Ponadto bank sprawdzi również inne, istotne dla niego informacje takie jak:

  • Twój wiek;

  • Twoje wykształcenie;

  • stan cywilny;

  • miejsce zamieszkania.

  • staż pracy

Jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o kredyt dla branży IT?

W większości banków jedynym wymogiem będzie oświadczenie o Twoich dochodach a także stosowne oświadczenia o pozostałych zobowiązaniach finansowych. Pozostałe dokumenty, które również są niezbędne do okazania to m.in.

  • dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu;

  • dokumenty finansowe zgodne z prowadzoną działalnością gospodarczą – czyli m.in. KPiR

  • wyciągi z konta, zazwyczaj obejmujące ostatnie 6 miesięcy.

  • informacja o czasie trwania twojego stażu pracy

Jeśli starasz się o kredyt hipoteczny – istotnie ważne będą również dokumenty dotyczące Twojej nieruchomości takie jak odpis z księgi wieczystej, akt notarialny, wypisy, wyrysy oraz wiele innych.

Kredyt dla branży IT z pomocą doradcy kredytowego w Trójmieście

Jeśli jesteś pracownikiem branży informatycznej i szukasz odpowiedniego specjalisty w Gdańsku, Gdyni bądź Sopocie – skorzystaj z pomocy naszego doradcy kredytowego. W swojej ofercie mamy również m.in. kredyty dla branży medycznej i wiele innych ofert. Nasi doradcy złożyli już niejeden wniosek i uzyskali pozytywną decyzję kredytową – pozwól nam zająć się również Twoją sprawą. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.


32 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page