top of page

Jakie są warunki uzyskania leasingu?

Powszechnie leasing jest uznawany za jeden z najbardziej dostępnych środków finansowania, dzięki któremu zakupisz np. samochód. Nie oznacza to jednak, że leasing zostanie udzielony każdemu, bez spełnienia konkretnych warunków. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź jak w uzyskaniu leasingu pomoże Ci nasz doradca kredytowy w Krakowie.


Jakie są warunki uzyskania leasingu?

Jakie są niezbędne kryteria dla uzyskania leasingu?

Po pierwsze, koniecznym warunkiem dla uzyskania leasingu jest prowadzenie działalności. Zwraca się również uwagę na okres, od którego prowadzona jest działalność i idealnie jeśli wynosi on więcej niż 3 miesiące.

Kolejnym ważnym aspektem są także wpisy w bazach dłużników czy też zła historia kredytowa. Jeśli nie posiadasz żadnego z powyższych - możesz czuć się bezpieczny.

W szczególnych przypadkach, przy ubieganiu się o leasing przedmiotów w ramach procedury pełnej niezbędnym czynnikiem będzie również posiadanie odpowiedniej zdolności leasingowej, tudzież zdolności kredytowej.


Jakie warunki trzeba spełniać, żeby uzyskać leasing?

Jak możesz zauważyć, aby uzyskać finansowanie przez leasing należy udowodnić leasingodawcy, że jesteś idealnym kandydatem. Twoim zadaniem jest uwiarygodnienie, że pożyczona kwota zostanie przez Ciebie spłacona, a przedmiot leasingu nie zostanie sprzeniewierzony. Jest to tak zwana ocena ryzyka.

Każda z firm zajmujących się leasingiem ma swoje własne procedury dotyczące oceny ryzyka. Różnica między jest zależna od tego, jaki środek trwały będzie objęty finansowaniem.

Tak więc jeśli starasz się o leasing na samochód - najczęściej będziesz miał do czynienia z procedurą uproszczoną. Dzięki temu unikniesz konieczności przedstawiania szeregu dokumentów dotyczących swojej sytuacji finansowej, które są niezbędne przy staraniu się o kredyt. Jeśli starasz się o sfinansowanie specjalistycznego sprzętu i znacznej wartości - konieczna będzie procedura standardowa, inaczej zwana procedurą pełną. W tym wariancie niezbędne będzie zbadanie Twojej zdolności kredytowej na podstawie koniecznej dokumentacji.


Procedura uproszczona - jak wygląda?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jeżeli zależy Ci na sfinansowaniu np. samochodu osobowego - zastosowanie będzie tu miała procedura uproszczona. W związku z tym zostaniesz poproszony o przedstawienie danych Twojej firmy, które następnie zostaną skrupulatnie przeanalizowane. Firmy leasingowe dokładnie sprawdzają jak długo prowadzona jest działalność i konfrontują to z wymaganym przez siebie okresem. Ten w zależności od firmy, wynosi zazwyczaj nieco ponad 3 miesiące.


Procedura standardowa - przebieg

Inaczej zwana również procedurą pełną, dotyczy sytuacji, w której ubiegasz się o finansowanie przedmiotów stanowiących większe ryzyko dla leasingodawcy. Do grona takich rzeczy zaliczyć możemy m.in: sprzęt IT, ciężki transport, specjalistyczny sprzęt czy też nieruchomości. Zbadana zostanie Twoja zdolność leasingowa, w związku z czym będziesz poproszony o przedstawienie szeregu dokumentów. Każda z firm leasingowych może ustalić również własne warunki, które będziesz musiał spełnić dodatkowo.


Leasing - podsumowanie

Jak pewnie zdążyłeś zauważyć, leasing jest obecnie jedną z najciekawszych form finansowania. Mimo to, aby pozyskać środki pieniężne za pomocą tej metody - należy być dobrze zorientowanym w wymaganiach jakie stawiają przed nami leasingodawcy. Jeśli nie czujesz się pewnie w tym temacie i chciałbyś uzyskać pomoc sprawdzonego specjalisty, skontaktuj się z doradcą kredytowym Amtrust w Krakowie już dziś i poznaj swoje opcje!


4 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page