top of page

Umowa kredytowa kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny podobnie jak i pozostałe kredyty wymaga podpisania przez Ciebie specjalnej umowy z bankiem, zwanej umową kredytową. Zastanawiasz się czy ten rodzaj finansowania wymaga specjalnych warunków? Odpowiedź znajdziesz poniżej.


Umowa kredytowa kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny - jak wygląda umowa kredytowa?

Wiesz już czym jest umowa kredytowa i jak powinna wyglądać. Jeśli natomiast jesteś zainteresowany wzięciem kredytu hipotecznego i zastanawiasz się jak będzie wyglądało podpisanie umowy kredytu oraz jej wymagania w tym przypadku - mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji.


Umowa kredytowa o kredyt hipoteczny - co warto wiedzieć?

Zgodnie z art. 3 ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami: Przez umowę o kredyt hipoteczny rozumie się umowę, w ramach której kredytodawca udziela konsumentowi kredytu lub daje mu przyrzeczenie udzielenia kredytu zabezpieczonego hipoteką lub innym prawem związanym z nieruchomością mieszkalną lub przeznaczonego na sfinansowanie niezwiązanego z działalnością gospodarczą lub prowadzeniem gospodarstwa rolnego nabycia lub utrzymania: prawa własności budynku mieszkalnego (...)


Ważna informacja, to również możliwość odstąpienia od umowy o kredyt hipoteczny w terminie czternastu dni od jej zawarcia, bez podawania przyczyny.


Jak wygląda umowa kredytowa o kredytu hipoteczny?

Umowa kredytowa ma formę pisemną i powinieneś odnaleźć w niej takie informacje jak m.in:

  • wysokość wkładu własnego;

  • oprocentowanie kredytu;

  • wymagania odnośnie zdolności kredytowej;

  • czas trwania umowy;

  • wysokość RRSO;

  • informacje o prowizji bankowej;

  • ubezpieczenie kredytu;

  • warunki umowy;

  • raty kredytu.

Pamiętaj, że dokładne przeczytanie Twojej umowy kredytowej jest naprawdę ważne i uchroni Cię przed niechcianymi, negatywnymi konsekwencjami. Jeśli potrzebujesz wsparcia odpowiedniego specjalisty - skorzystaj z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego Amtrust, który sprawdzi Twoją umowę.


Umowa o kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę?

Ogromne znaczenie ma tutaj cel finansowania Twojego kredytu hipotecznego - na zakup mieszkania bądź budowę domu. Bank przed udzieleniem Ci tego rodzaju kredytu, potrzebuje informacji na co zostanie przeznaczone zaciągnięte zobowiązanie.

Oczywiście, należy również sprawdzić wysokość odsetek oraz prowizji za udzielenie kredytu, a także rodzaju rat, które następnie będziesz płacił. Dowiedz się więcej o nieważności umowy kredytowej.


Umowa o kredyt hipoteczny? Tylko z ekspertem kredytowym Amtrust Group!

Szukasz kredytu hipotecznego w Łodzi, ale obawiasz się samodzielnego podpisania umowy? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, które zapewni Ci bezpieczeństwo i najtańszy kredyt hipoteczny na rynku? Zgłoś się już dziś do jednego z naszych doradców kredytowych w Łodzi i uzyskaj najlepsze doradztwo kredytowe i najtańszą pożyczkę hipoteczną. Kredyt na mieszkanie lub działkę? Pomożemy ze wszystkim.9 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page