top of page

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Ubezpieczenie bardzo często stanowi dodatek do kredytu gotówkowego. Chciałbyś dowiedzieć się jakie daje Ci korzyści i ile wynoszą koszty? W tym artykule odpowiemy na pytanie czy warto skorzystać z możliwości ubezpieczenia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego.


Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu?

Ubezpieczenie jest ogromną zaletą, ponieważ gwarantuje Ci bezpieczeństwo oraz daje możliwość spłaty rat w sytuacji gdy będziesz musiał zmierzyć się z niekorzystnymi zdarzeniami losowymi. Jest również bardzo wygodne, ponieważ tak naprawdę rozpoczyna się już od następnego dnia po podpisaniu Twojej umowy kredytowej z bankiem.

Ubezpieczenie przy zawieraniu kredytu gotówkowego

Decydując się na kredyt gotówkowy, otrzymujesz od banku możliwość wyboru dodatkowo ubezpieczenia. Są jednak kwestie które warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. Po pierwsze, przed czym właściwie chroni Cię ubezpieczenie? Otóż ubezpieczenie ochrania Twoje życie, zdrowie oraz interes majątkowy taki jak np. utrata wykonywanej pracy. Jego zakres obejmuje więc sytuacje od śmierci ubezpieczonego poprzez poważną chorobę i trwałą niezdolność do pracy, aż po sytuacje okresowe jak utratę pracy, przejściową chorobę czy operację. Wachlarz sytuacji jest wiec tu naprawdę szeroki.


Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w ofercie banków

Warunki ubezpieczenia tak naprawdę różnią się od oferty banków. W niektórych z nich klienci otrzymują możliwość ubezpieczenia spłaty swojego zadłużenia, inne oferują ubezpieczenie na życie i w przypadku sytuacji losowych. Co prawda zorientowanie się w ofertach każdego banku zajmuje bardzo dużo czasu jednak warto jest wiedzieć, która instytucja finansowa proponuje Ci najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie chcesz poświęcać swojego wolnego czasu na zrobienie skrupulatnego researchu - skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych specjalistów z Amtrust Group. Nasi doradcy kredytowi zrobią analizę rynku za Ciebie - Ty dostaniesz tylko najlepszą ofertę!
9 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page