top of page

Kredyt gotówkowy - na co zwracać uwagę?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych i najkorzystniejszych środków finansowania. Chciałbyś się o niego ubiegać ale zależy Ci na najtańszej ofercie? Sprawdź czym jest i na co powinieneś zwracać uwagę przy poszukiwaniu kredytu gotówkowego.


Kredyt gotówkowy - zalety

Ogromnym plusem tego rodzaju finansowania jest z pewnością możliwość przeznaczenia go na dowolny cel. Banki naprawdę dają Ci dowolność i nie kontrolują tego, na co pójdą pożyczone pieniądze. Dzięki temu procedura otrzymania kredytu gotówkowego również nie należy do najbardziej skomplikowanych. Instytucje finansowe bardzo chętnie udzielają kredytu gotówkowego a co się z tym wiąże - szybko wydają pozytywne decyzje kredytowe. W ten sposób otrzymujesz pieniądze najszybciej jak tylko możesz


Na co powinieneś zwrócić uwagę ubiegając się o kredyt gotówkowy?

1. Zwróć uwagę na RRSO

RRSO jest wartością, na którą powinniśmy zwracać największą uwagę. Oznacza ono rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i wskaże Ci całkowity koszt Twojego kredytu. Bardzo ważne jest dokładne zorientowanie się w wysokości RRSO, ponieważ bardzo często mamy do czynienia z sytuacjami, gdzie klienci dostają kredyt oprocentowany np. 10% w skali całego roku. Jednakże większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeśli RRSO wynosi wtedy 15% - oni również zapłacą 15% w skali roku. Jak widzisz, nieznajomość tego parametru może być dla Ciebie bolesną nauczką. Sprawdzenie RRSO powinno więc być Twoim priorytetem przy zaciąganiu kredytu gotówkowego.

2. Oprocentowanie

Kolejnym istotnym aspektem jest również wysokość oprocentowania. Co prawda, w przypadku kredytów gotówkowych jest ono zazwyczaj stałe. Oznacza to, że nie ulegnie zmienia podczas trwania umowy. Warto jednak wiedzieć, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca zawsze. Zdarza się, że kredyt gotówkowy opiera się na oprocentowaniu zmiennym a tym samym jego wysokość będzie zależała od aktualnej sytuacji w gospodarce. Wpłynie to bezpośrednio na wysokość każdej pojedynczej raty. Oczywiście, możesz wyjść w tej sytuacji na plus. Warto jednak pamiętać o możliwie najgorszym scenariuszu i mieć z tyłu głowy świadomość możliwości drastycznego wzrostu raty.

3. Ubezpieczenie

Ubezpieczenie stanowi często wybierany dodatek do kredytu. Co prawda nie jest ono obowiązkowe i to do Ciebie należy decyzja o możliwości wybrania ubezpieczenia. Często mamy jednak do czynienia z sytuacjami gdzie dzięki ubezpieczeniu klienci otrzymują mniejsze oprocentowanie do kredytu gotówkowego. Warto orientować się, że to również może nie być najlepsze wyjście, mimo że na początku tak wygląda. Samo ubezpieczenie nie raz może kosztować więcej niż wysokość całego kredytu! Dlatego ważne jest skorzystanie z pomocy sprawdzonego specjalisty, który podpowie Ci jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

4. Regulamin

Czytanie regulaminu banku to często pomijana przez klientów czynność. A jakże ważna! To właśnie tam znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje o naszych wybranych środkach finansowania. W regulaminie przeczytamy również o prawach i obowiązkach klientów oraz o możliwych karach obowiązujących w przypadku niewywiązania się z warunków umowy z bankiem.


5. Dodatkowe produkty

Ta kwestia zależy oczywiście od banku. W niektórych z nich możemy znaleźć oferty, które proponują Ci tańszy kredyt, ale w sytuacji gdy założysz u nich konto. Często taka sytuacja występuje również w przypadku kart kredytowych. Jednak i tutaj najważniejsze jest czytanie warunków. Być może okaże się, że bonus w postaci karty lub konta będzie kosztował Cię jeszcze więcej?


Chcesz dowiedzieć się więcej o kredytach gotówkowych, jak i innych możliwościach finansowania? Skontaktuj się już dziś z jednym z naszych doradców kredytowych w Łodzi i poznaj swoje możliwości!


7 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page