top of page

Kredyt konsolidacyjny - jakie są warunki?

Kredyt konsolidacyjny to często rozwiązanie zbawiennie dla osób, które chciałyby połączyć kilka swoich zobowiązań w jedno. Jakie są zatem warunki, które musisz spełnić aby uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku?


Kredyt konsolidacyjny - jakie są warunki?

Warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego

Oczywiście, w każdym z banków mogą być inne wymagania odnośnie procesu ubiegania się o kredyt. Dlatego warto rozpocząć współpracę z doświadczonym doradcą kredytowym w Warszawie, który będzie zorientowany w aktualnej sytuacji na rynku. Są jednak kwestie na tyle istotne, że bierze je pod uwagę każda z instytucji finansowych.


Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest oczywiście Twoja zdolność kredytowa, a konkretnie jej wysokość. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny musisz charakteryzować się wystarczająco wysoką zdolnością kredytową. Chodzi oczywiście o Twoją możliwość spłaty całości kredytu tzn. wraz z odsetkami. Jest to niezwykle istotne zagadnienie dla banków, ponieważ zanim udzielą Ci kredytu muszą mieć pewność, że będziesz zdolny do ich spłaty i nie będą na tym stratni.


Kwestia spłaty wcześniejszych zobowiązań jest bardzo istotna, ponieważ większość banków oferuje kredyt konsolidacyjny jeśli byłeś w stanie spłacić już co najmniej dwa zobowiązania, które oczywiście nie są przeterminowane. Co ciekawe, rodzaj tych zobowiązań nie jest z góry określony i mogą być to zarówno zakupy ratalne, zadłużenie na karcie kredytowej jak i kredyt gotówkowy bądź kredyt hipoteczny.

Ważna kwestia to również osiąganie stałego dochodu oraz dobra historia kredytowa.


W niektórych instytucjach finansowych możesz ponadto spotkać się z wymogiem zabezpieczenia Twojego zobowiązania hipoteką - dlatego ważne jest abyś dokładnie przeczytał wszystkie dokumenty i warunki banku. Zazwyczaj dotyczy to sytuacji, gdy ubiegasz się o naprawdę wysoki kredyt konsolidacyjny.


Jak wygląda zaciąganie kredytu konsolidacyjnego krok po kroku?

Wiesz już czym jest kredyt konsolidacyjny, kiedy się o niego ubiegać i jakie są warunki. Spójrzmy teraz na poszczególne kroki, które będziesz musiał podjąć zanim zostanie Ci przyznane finansowanie. Proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny nie różni się dużo od innych kredytów. Aby otrzymać finansowanie, będziesz musiał wypełnić wniosek kredytowy, a następnie złożyć go w wybranej przez siebie placówce. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się tylko do jednego banku, im więcej instytucji tym większe możliwości pozytywnej umowy kredytowej!

Jeśli weryfikacja przejdzie pozytywnie, otrzymasz swoją decyzje kredytową i bank ureguluje Twoje zobowiązania a Ty będziesz spłacać tylko jedną miesięczną ratę.


Kredyt konsolidacyjny z doradcą kredytowym Amtrust Group

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem konsolidacyjnym i uważasz, że byłoby to dla Ciebie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie - skorzystaj z naszej pomocy już dziś. Doświadczeni i cenieni na rynku eksperci finansowi z Amtrust Group z chęcią pomogą Ci w spłacie Twoich zobowiązań i pomogą znaleźć najtańszą konsolidację na rynku! Zgłoś się po nasze usługi doradztwa kredytowego w Warszawie bądź innym mieście.

6 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


bottom of page