top of page

Kredyt hipoteczny na remont - co musisz wiedzieć?

Kredyt hipoteczny możesz przeznaczyć nie tylko na budowę czy kupno Twojego wymarzonego mieszkania bądź domu. Aktualnie coraz częściej sięgamy po ten rodzaj finansowania, gdy chcemy przeprowadzić gruntowny remont. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym na remont.

Kredyt hipoteczny na remont - co musisz wiedzieć?

Wymagania banków odnośnie kredytu hipotecznego na remont

Oczywiście każdy bank ustala swoje indywidualne wymagania jeśli chodzi o udzielenie Ci kredytu hipotecznego na remont. W większości instytucji jednak możemy znaleźć informację, że będą wymagać od Ciebie okazania m.in:

  • umowy z wykonawcami;

  • kosztorysu prac;

  • projektu budowy;

  • odpisu z księgi wieczystej nieruchomości;

  • pozwolenia na budowę;

  • zdolności kredytowej;

  • wysokości wkładu własnego;

  • oszacowanej wartości Twojej nieruchomości;

Oprócz tego oczywiście zostaniesz poproszony o dostarczenie standardowego zbioru dokumentów jak przy każdym innym kredycie. Będzie się on składał z m.in: dowodu osobistego lub paszportu, zaświadczenia o Twoim zatrudnieniu i o zarobkach, wyciągów bankowych itd.


Jak z sukcesem ubiegać się o kredyt hipoteczny na remont?

Warto podjąć działania wyprzedzające samo złożenie wniosku kredytowego. Pisaliśmy o nich więcej w innym artykule, ale koniecznością jest również postępowanie tak jak w przypadku innych kredytów. Chodzi tu oczywiście o dokładne policzenie Twojej zdolności kredytowej, która pomoże Ci w oszacowaniu Twoich możliwości kredytowych. Jeśli nie chcesz tego robić sam i wolisz postawić na specjalistę - skontaktuj się z jednym z doradców kredytowych Amtrust Group w Krakowie. Pomożemy Ci nie tylko w przeanalizowaniu Twojej zdolności kredytowej.


A może jednak kredyt gotówkowy na remont?

Zastanawiasz się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak skorzystanie z kredytu gotówkowego i przeznaczenie go na Twój remont? To również rozwiązanie, które może cię zainteresować. Wydaje się jednak, że kredyt gotówkowy będzie lepszym rozwiązaniem jeśli potrzebujesz mniejszej ilości gotówki, bez konieczności zabezpieczania Twojej nieruchomości hipoteką.

12 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page