top of page

Kredyt firmowy - czym jest?

Chciałbyś założyć własną firmę? A może już taką posiadasz ale marzysz o jej rozwoju? Idealnym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu dla firm z profesjonalnym doradcą kredytowym w Warszawie.


Kredyt firmowy pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w wymarzonym biznesie. Z jego pomocą skutecznie zrealizujesz cele i rozwiniesz swoją firmę. Co prawda jego uzyskanie na własną rękę nie jest tak proste jak przy pomocy sprawdzonych doradców kredytowych, ale w Amtrust Group zrobimy wszystko za Ciebie.


Kredyt firmowy - czym jest?

Kredytowanie przedsiębiorstw a prawo


W Polsce kwestie prawne odnośnie kredytowania przedsiębiorstw reguluje ustawa Prawo bankowe. Znajdziemy w niej informację na temat rodzajów kredytów bankowych a także wymagania odnośnie samej dokumentacji kredytowej. Dzięki analizie przepisów dowiemy się m.in. że przedsiębiorca, który prowadzi swoją firmę jako jednoosobowa działalność gospodarcza może skorzystać z kredytów zarówno w rachunku bieżącym jak i w rachunku przeznaczonym na bieżącą działalność gospodarczą jego biznesu. Należy również wspomnieć o różnicach w okresie kredytowania poszczególnych banków - możemy mieć do czynienia z finansowaniem krótkim, czyli do 3 lat oraz odpowiednio z finansowaniem długim, powyżej tego okresu.


Dokumenty, które będą potrzebne do wstępnej analizy kredytu firmowego:

  • KPiR za rok bieżący

  • PIT za ostatni zamknięty rok obrotowy

  • Pełna księgowość: bilans oraz RZiS za rok bieżący oraz bilans oraz RZiS za zamknięty rok obrotowy

  • dokumenty odnośnie wkładu własnego (tutaj oferty banków są zróżnicowane)

Co zyskujesz dzięki kredytowi dla firm z doradcą kredytowym Amtrust?

Kredyt firmowy można wykorzystać na różne cele. Z jego pomocą sfinansujesz bieżące wydatki przedsiębiorstwa, takie jak m.in. wynagrodzenia pracownicze, rachunki za media czy faktury wystawione przez dostawców produktów i usług. Współpraca z doradcą kredytowym Amtrust to natomiast przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Co prawda warunki kredytów firmowych zależą w dużej mierze od tego w jakiej kondycji jest Twoja firma i jakie masz wobec niej przyszłe plany. Ale duże znaczenie ma również podjęcie skutecznych i umiejętnych negocjacji z bankiem. A może chciałbyś poznać kroki zakładania własnej firmy?


Ułatwienie w formalnościach to kolejna z korzyści naszej współpracy. Potrzeba ogromnego doświadczenia oraz dogłębnej analizy rynku aby orientować się w tym jak wyglądają warunki kredytów firmowych w każdym z banków. Skorzystanie z pomocy specjalistów to również wspaniała opcja aby zapewnić Ci krótszy czas oczekiwania na decyzję kredytową.4 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page