top of page

Własny dom - czy to dobra decyzja?

Nie ulega wątpliwości, że wysokie ceny mieszkań powodują coraz większe zainteresowanie budową własnego domu. Rośnie również zainteresowanie działkami poza miastem. Czy w takim wypadku warto jest podążać za aktualnym trendem i planować budowę własnego domu?


Komu nie marzy się perspektywa własnego kąta z wielkim tarasem, zielonym ogrodem i przestronnym garażem? Coraz więcej osób chce uciec od zgiełku miasta w nieco spokojniejsze okolice, a sama budowa domu rodzinnego często okazuje się bardziej opłacalna niż zakup mieszkania w większym mieście. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad budową własnego domu, ale potrzebujesz przy tym pomocy specjalisty - poznaj możliwości jakie zaoferuje Ci sprawdzony doradca kredytowy.Pierwszy krok do budowy domu - kredyt hipoteczny

W aktualnych ofertach banków możemy liczyć na naprawdę korzystne oferty kredytów hipotecznych na działkę bądź kredytów hipotecznych na budowę domu. Oczywiście, istnieje szereg wymogów które musimy spełnić aby pozytywnie przejść przez weryfikację banku. Na samym początku warto zwrócić uwagę na kwestię wkładu własnego.


Wkład własny przy budowie domu, o co chodzi?

Osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny na budowę domu muszą potwierdzić, że posiadają środki pozwalające im na wzniesienie takiej nieruchomości. Środki te muszą wynosić co najmniej 20 proc. docelowej wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Warto jednak wiedzieć, co właściwie może być uznane za wkład własny kredytobiorcy. Oprócz oczywistych oszczędności w gotówce, istnieje jeszcze szereg innych opcji. Banki akceptują również m.in.

  • wartość działki budowlanej, na której ma być wybudowany dom jednorodzinny;

  • oszczędności na koncie bankowym;

  • środki pochodzące z przyszłej sprzedaży mieszkania;

Jeśli możesz pochwalić się wkładem własnym o dużej wartości, kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym szybciej będzie w zasięgu Twojej ręki.


Kredyt na budowę własnego domu z doradcą kredytowym Amtrust

Myślisz o budowie własnego domu już od dłuższego czasu, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może ten pomysł pojawił się w Twojej głowie dosyć niespodziewanie, ale już wiesz, że chcesz go zrealizować? Nie zwlekaj, sytuacja na rynku może zmienić się każdego dnia. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie potrzebujesz pomocy, bądź znalazłeś już idealną ofertę - skorzystaj z usług profesjonalnego doradcy kredytowego.6 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page