top of page

Jak otrzymać najtańszy kredyt mieszkaniowy?

Marzysz o kupnie własnego mieszkania w centrum miasta? Jeśli tak, pewnie zastanawiasz się która dostępnych ofert kredytu hipotecznego na mieszkanie jest najkorzystniejsza. Sugerowaną odpowiedzią wydaje się być ta - najtańsza. Ale czy aby na pewno?


Warto wiedzieć, że na ostateczny koszt kredytu hipotecznego na mieszkanie ma wpływ znacznie więcej czynników. Tak naprawdę, im więcej będziesz o nich wiedział, tym łatwiej przyjdzie Ci znalezienie najtańszego kredytu mieszkaniowego. Dowiedz się jakie czynniki są najważniejsze oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu mieszkaniowego. We wszystkich tych kwestiach pomoże Ci profesjonalny doradca kredytowy Amtrust.Kredyt hipoteczny na mieszkanie – jak go otrzymać?

Uzyskanie kredytu hipotecznego na mieszkanie wcale nie jest takim łatwym zadaniem. W związku z tym coraz więcej ludzi decyduje się na budowę własnego domu. Jeśli jednak zależy Ci na życiu w centrum miasta, nie rezygnuj ze swoich marzeń. Odpowiednie przygotowanie i analiza rynku będą kluczem do Twojego sukcesu i pomogą Ci w uzyskaniu najkorzystniejszej oferty kredytowej. Na co powinieneś zwrócić uwagę?


Zdolność kredytowa

Po złożeniu wniosku, bank rozpocznie dogłębną analizę Twojej sytuacji życiowej i materialnej. Jedna z kwestii, którą będzie badał to Twoja zdolność kredytowa. Dlaczego jest ona tak ważna? Ponieważ określa Twoją zdolność do spłacenia zobowiązania finansowego w ustalonej wysokości. Na podstawie wysokości Twoich dochodów, bank wyliczy jaką maksymalną miesięczną ratę będziesz w stanie spłacać. To wraz z okresem kredytowania wyznaczą odpowiednią dla Ciebie kwotę kredytu, który będziesz mógł uzyskać od danej instytucji finansowej.


Koszty utrzymania oraz Twoje zobowiązania finansowe

Ponoszone przez Ciebie koszty również będą stanowiły dla banku istotną kwestię. Tak naprawdę znaczenie ma tu każdy wydatek związany z kosztami utrzymania: m.in czynsz, rachunki, a nawet miesięczne zakupy spożywcze. Analizie zostanie również poddana obecność innych kredytów, leasingów czy też wysokość limitów na karcie. Dobrym pomysłem może więc być obniżenie wspomnianego limitu do jak najniższej kwoty.


Wkład własny i historia kredytowa

Każdy bank udzieli Ci kredytu na mieszkanie tylko wtedy, gdy będziesz posiadał wkład własny o ustalonej wysokości. Obecnie wynosi on 20% ceny nieruchomości, ale zdarzają się sytuacje gdy jakaś instytucja finansowa przyzna Ci kredyt przy nieco niższym wkładzie własnym. Bank spojrzy również na Twoją dotychczasową historię kredytową, zapisaną w BIK. Dlatego tak ważne jest bieżące i terminowe opłacanie przeszłych rat kredytowych.


Najtańszy kredyt mieszkaniowy tylko z doradcą Amtrust!

Jeśli zależy Ci na najtańszym kredycie mieszkaniowym, postaw na współpracę z cenionym specjalistą. Doradcy kredytowi Amtrust pomogą Ci zarówno w wyliczeniu zdolności kredytowej jak i przy ocenie Twoich zobowiązań finansowych oraz potrzebnego wkładu własnego. Skontaktuj się z nami już dziś i poznaj swoje możliwości!


5 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page