Najtańszy kredyt hipoteczny w Warszawie znajdzie doradca

Ubiegłoroczne obniżki stóp procentowych sprawiły, że obecnie w Polsce możemy zaciągać najtańszy kredyt hipoteczny. Warszawa jest jednym z miast z taką ofertą.


W wyniku ubiegłorocznej serii obniżek stóp procentowych koszt hipotek mocno spadł. Stało się tak wskutek dużego spadku WIBOR-u, który stanowi jeden z dwóch elementów oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Drugim jest marża, czyli wynagrodzenie banku za użyczany kapitał, którym klient finansuje transakcję.


Najtańszy kredyt hipoteczny w Warszawie znajdzie doradca

Najtańszy w historii kredyt hipoteczny


Jak wynika z danych NBP, w lutym 2020, czyli przed pierwszym z trzech cięć stóp procentowych przez RPP, średnie oprocentowanie nowo udzielanego długu zabezpieczonego hipoteką wynosiło 4,33 proc. Łączne koszty, mierzone wskaźnikiem RRSO, który uwzględnia też płaconą prowizję, ubezpieczenia i inne opłaty ponoszone przy okazji zaciągania kredytu mieszkaniowego w Warszawie i innych miastach Polski, opiewały na 4,75 proc.

Natomiast w czerwcu, czyli po zakończeniu cyklu luzowania polityki pieniężnej, odsetki zmniejszyły się do 3,27 proc. RRSO spadło do 3,73 proc.

Od tamtej pory hipoteki wciąż tanieją, choć już nie tak wyraźnie jak wiosną 2020. Obecnie można zaciągnąć najtańszy kredyt hipoteczny. Warszawa nie jest tu wyjątkiem.


Doradca pomoże znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny w Warszawie


Wedle ostatnich dostępnych danych przeciętne oprocentowanie to 2,83 proc. Przy czym należy mieć świadomość, że to wartość średnia. Nie każdy może liczyć na taką ofertę. Dlaczego?

Każdy bank ma własną politykę kredytową i stosuje swoje algorytmy. W efekcie inaczej niż konkurenci szacuje ryzyko. Jeden chcą wyższego wynagrodzenia za użyczenie klientowi kapitału, inny – mniejszego. Dzieje się tak nawet w odniesieniu do tego samej osoby, która składa wnioski w różnych instytucjach.

Dlatego by znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny w Warszawie, warto skorzystać z usług dobrego doradcy kredytowego. On znakomicie orientuje się w wymaganiach banków, zna ich aktualne oferty i z doświadczenia wie, u którego dany klient otrzyma najkorzystniejszą propozycję.


9 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
Amtrust_Group_Doradca_Kredytowy_icon1_ed

Amtrust Group - Polecany doradca kredytowy - Warszawa  | Copyright 2021